O nas

Kim Jesteśmy

who we are

Początki działalności Ecotrade Group sięgają roku 2006, kiedy to dostrzeżono możliwości, potencjał i potrzebę recyklingu katalizatorów w południowo - wschodniej Azji. Początkowo pozyskiwany na tych terenach towar przesyłany był do Francji, gdzie proces recyklingu fizycznie miał miejsce, ale już w 2007 roku zainwestowano w sprzęt niezbędny do obsługi zużytych katalizatorów na miejscu, w Tajlandii.

Ecotrade Group jest obecnie największym nabywcą katalizatorów w Azji południowo-wschodniej, nasze zaplecze logistyczne umożliwia skup konwerterów z terenu USA, Kanady, Chin, Australii i Afryki. Od 2015 roku intensyfikujemy swoje działania na terenie Europy, czego rezultatem jest m. in. utworzony z początkiem 2017 roku oddział w Polsce.

Przez ponad 10 lat działalności zdobyliśmy nie tylko ogromne doświadczenie w branży recyklingu, ale także utrwaliliśmy źródłowe wartości, o które opieramy nasze codzienne działania: profesjonalizm, uczciwość i transparentność działań. Posiadamy nowoczesne laboratoria, nasze metody pobierania próbek są w pełni zatwierdzone przez wiodące i uznane autorytety w branży recyklingowej. Dysponujemy najnowocześniejszymi, profesjonalnymi urządzeniami, dedykowanymi do szybkiej i precyzyjnej oceny zawartości katalizatorów - metali z grupy platynowców. Nasze zaplecze sprzętowo - logistyczne pozwoliło nam na włączenie pełnej gamy usług dodatkowych, takich jak: cięcie, szczegółowa analiza i odzysk metali szlachetnych z wszystkich modeli katalizatorów i filtrów cząstek stałych.

Co Robimy?

what we do

Od początku lat 80-tych, kiedy to w przemyśle motoryzacyjnym wprowadzono katalizator, stał się on symbolem ochrony środowiska dzięki jego zdolności do niezawodnego i skutecznego zmniejszenia emisji niepożądanych i szkodliwych spalin. Obecnie, na skutek wprowadzenia restrykcyjnych przepisów, jest obowiązkowym wyposażeniem każdego nowego pojazdu. Zapewne nie wszyscy z Państwa wiedzą, że pojedynczy katalizator zawiera znaczące ilości metali szlachetnych, m.in. platynę, pallad, rod i wszystkie te pierwiastki są odzyskiwane na nowo z zupełnie zużytego konwertera.

Na każdym etapie transakcji, rozpoczynając od przygotowania kompletnej i skrojonej na miarę indywidualnego klienta oferty aż po obrót odzyskanymi materiałami, wykorzystujemy bezcenne know-how, od logistyki gwarantującej odbiór katalizatorów od indywidualnego klienta z praktycznie każdego miejsca na świecie po aktywne kontrakty z największymi rafineriami.

Pracujemy wyłącznie z odbiorcami, którzy gwarantują najbardziej efektywne wskaźniki odzysku rzadkich metali szlachetnych, zapewniając tym samym najlepsze ceny naszym klientom.

Ochrona Środowiska 

environment-new

Najistotniejszą funkcją działania katalizatorów jest minimalizowanie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Po tym, jak już spełnią swoją podstawową funkcję, pomysł na ich recykling jest doskonały zarówno z uwagi na ochronę środowiska jak i ze względów finansowych, z racji zawartości cennych metali.

Te ostatnie, szczególnie platyna, pallad i rod, zyskały dodatkowo na wartości wraz ze wzrostem świadomości kurczenia się zasobów bogactw naturalnych na naszej planecie. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że koszty wydobywania istniejących złóż rosną proporcjonalnie do zmniejszającej się ich ilości. Tym bardziej techniczne know-how w zakresie przetwarzania zużytych katalizatorów trudno przecenić.

Ecotrade Group posiada zespół ekspertów, wykwalifikowanych pracowników, gruntowną wiedzę, doświadczenie, systemy logistyczny i administracyjny, które pozwalają na profesjonalną obsługę klientów i uzyskiwanie najlepszych wskaźników odzysku wartościowych pierwiastków z zaawansowanego procesu recyklingu.

Pomijając wszystkie wyżej wymienione aspekty, ogromnym powodem do dumy jest dla nas działalność służąca ochronie naszej planety.